داستان خانه تاریخی کیانپور

خانه تاریخی کیانپور

داستان خانه تاریخی کیانپور را شاید اینگونه بتوان بیان کرد ، که این خانه یک بنای تاریخی به جا مانده از دوره قاجار با قدمتی نزدیک به 250 سال می باشد که از جنبه بررسی اصالت پلان معماری در خانه های ایرانی و تزیینات وابسته به معماری مثل گچ بری ، نقاشی ، آینه کاری ، چوب کاری و سنگ کاری واجد ارزش و دیدنی می باشد. احداث حیاط یا میانسرا در مرکز به همراه حوض و درختان و گلها تداعی کننده باغ ایرانی می باشد که گویی ارکسترسمفونیکی موسیقی طبیعت می نوازد . روبرو یا پشت به نور بودن اتاق ها تنوعی از اتاق های زمستان نشین و تابستان نشین را به وجود می آورند که به گونه ای بازگوکننده فن (تکنولوژی) ساخت خانه های ایرانی در گذشته و شکل گیری خاطرات جمعی بوده است . 

چیز دیگری که بسیار قابل توجه است، سازه و استخوان بندی بنا می باشد که نقش اساسی و تعیین کننده قدمت 250 ساله بنا تا به امروز و در آینده می باشد که باطن بنا را مستحکم و ظاهر آن را زیبا و چشم نواز کرده است و به قولی آمیختگی سازه و سیما می باشد که هرکس را مسحورو درگیر خود می کند که با ترکیب شدن متناسب سه رکن اصلی و اساسی شکل گیری معماری ایرانی یعنی نور و آب و رنگ این موضوع نمایان میگردد. 
از آنجایی که زیبایی مطلق ، تنها خداوند می باشد لذا کلیه المان هایی که نماد و یا تداعی کننده زیبایی می باشند مضربی از اعداد فرد می باشند . بر خلاف ساخت و ساز های فعلی که نهایت یک یا دو سال طول می کشند در گذشته ساختن و تکمیل چنین بناهایی چندین سال طول می کشید لذا سیرتاریخ و تحولات معماری را می توان دید و لمس کرد ، که خانه تاریخی کیانپور هم از موضوع مستثنی نیست به طوری که فضاهایی که دارای تزیینات بیستری می باشند مربوط به اوایل دوره قاجار و قسمت هایی که تزیینات کم تری دارند و به سمت سادگی رفته اند که مربوط به اواخر دوره قاجار می باشد.
Image
Image
خانه تاریخی کیانپور پس از ثبت به عنوان اثر ملی ، طی یک فرآیند علمی مرمت و باز زنده سازی توسط آقایان کیانپور که از کارشناسان مرمت و معماری بخش خصوصی می باشند با هدف حفظ اصالت بنا در پلان معماری و تزیینات ،به دنبال هدف اصلی مرمت که خوانش و خواناسازی یک بنای تاریخی وانتقال به نسل های اینده میباشد، در طی پنج سال رفته است و در نهایت به یک موزه کوچک معماری قاجاری وبا ایجاد خدمات فنی – رفاهی مدرن به یک هتل بوتیک بینظیر از سال 93 تبدیل شد .با اندکی گشت زدن در وبسایت ما و تماشای تصاویر قبل و بعد از مرمت به وضوح می توانید صداقت در کلام و کار ما را ببینید. 

در پایان اگر که میخواهید لذت اقامت در یک خانه با اصالت ایرانی دوره قاجار را تجربه کنید ، میتوانید خانه تاریخی کیانپور را برای اقامت در اصفهان انتخاب کنید . ما به شما این اطمینان را میدهیم که اقامتی به یاد ماندنی در خانه تاریخی کیانپور داشته باشید . علاوه بر ارایه کیفیت و خدمات متناسب و مطلوب از طرف ما به شما ، موقعیت مکانی خانه تاریخی کیانپور این امکان را به شما می دهد که بدون نیاز به وسایل نقلیه و با یک پیاده روی ده تا بیست دقیقه ای به سراغ گشت و گذار در شهر و اماکن تاریخی مثل میدان نقش جهان ، خیابان چهارباغ ، مدرسه چهارباغ ، مسجد و حمام علیقلی آقا و مسجد جامع و بازار قدیم اصفهان بروید .

Image
عکسهای خانه تاریخی کیانپور

عکسهای خانه تاریخی کیانپور

اقامت در اصفهان می تواند با انتخاب اقامت در یکی از هتل های بسیار لوکس در اصفهان ، به یاد ماندنی باشد
مشاهده همه عکس ها
Kianpour Hotel 
Kianpour on WhatsApp